LiKe GfX
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul din anul 2010 a revenit!Cu un cont vei salva forumul si bine ai venit!
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash

In jos 
AutorMesaj
bestmanxx
Administrator
Administrator
bestmanxx


Mesaje : 370
Data de inscriere : 30/04/2013
Varsta : 29
Localizare : Hm...
Status Fresh
Staff Image Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash 15m3x

Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash Empty
MesajSubiect: Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash   Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash Icon_minitimeVin Oct 25, 2013 7:50 am

Pana acum, am vorbit de vreo 3 utilitare cu ajutorul carora puteti face un stick bootabil cu orice fel de Windows. Cred ca ar fi cazul sa le reiau pentru cei care nu stiu inca de ele:
Setup from USB:Un nou utilitar pentru a face stick butabil pentru Windows & si Windows Vista
Windows 7 USB/DVD Download tool
Utilitarul de pe ordinea de zi este: WinToFlash
Instalare Windows pe stick cu WinToFlash
Fata de restul utilitarelor care instaleaza windows pe stick, WinToFlash, este mai special prin faptul ca face direct copie de pe CD/DVD cu Windows. Acest lucru, poate constitui insa in acelasi timp si un avantaj si un dezavantaj. Un avantaj il constituie faptul ca potru a face un stick bootabil cu windows nu trebuie sa urmezi foarte multi pasi. Dezavantajul este atunci cand tu ai windows-ul pe PC, in varianta .iso . Oricum, utilitarele de mai sus fac si treaba asta deci nu-ti fa probleme daca WinToFlash nu te poate ajuta. Mai ai 3 solutii care iti stau oricand la indemana.
Sus In jos
https://likegfx.all-up.com
 
Cum se instaleaza Windows pe stick cu WinToFlash
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Resetare IP la Windows 7
» Windows 8 prezentare
» Cum poti afla cd-keyul de la windows
» 116 comenzi in run pt windows xp
» Instalare Windows 7

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
LiKe GfX :: Tutoriale :: Alte tutoriale-
Mergi direct la: